Психосоматика захворювань жовчного міхура

У Давній Греції вважалося, що депресія - це результат скупчення чорної жовчі, що дослівно в перекладі на мову Гіппократа називається - меланхолія (μελαγχολία).

Які емоції та стани найчастіше пов'язані з психосоматичним порушенням роботи жовчного міхура, дискінезією жовчних шляхів, холециститом?

Злість і образа, що накопичилася. Неможливість вибачити довгий час. Нездатність розслабитися після напруженого дня. Ці почуття залишаються не пережитими в людині, що провокують збій у моториці жовчовивідної системи. 

Щоб виправити проблему, слід розібратися у механізмі причинно-наслідкового зв'язку в комплексі.

Дискінезія жовчних шляхів – це системне захворювання, обумовлене порушеннями моторики жовчного міхура та жовчних проток без органічних порушень. В основі чого лежить збій роботи сфінктерів, а саме у надмірному або недостатньому їх скороченні або в послідовності.

Існує тісний функціональний взаємозв'язок між печінкою та жовчним міхуром. Печінка виконує біосинтетичну роль, синтезуючи жовч важливий секрет, який, проходячи жовчними протоками, накопичується в жовчному міхурі. Далі жовч надходить у шлунок та кишечник, забезпечуючи процес травлення. Таким чином, спільна дія жовчного міхура, підшлункової залози та печінки має не лише роль у детоксикації організму, а й сприяє переробці їжі.

З точки зору психології, це можна аналогічно розглядати як перетравлення інформації, думок, емоцій, почуттів та інших аспектів.

Клінічна картина дискінезії жовчних шляхів включає: постійну втому, депресивний настрій, порушення сну та апетиту. Хворі часто стикаються з порушенням статевої функції: у чоловіків знижується статевий потяг, а у жінок виникають проблеми із менструальним циклом. Ці симптоми можуть бути пов'язані зі змінами нервово-гормональної регуляції, характерними для цього синдрому.

Типові емоційні прояви та розлади у психоміметиці хвороб жовчного міхура

  • фрустрації та розчарування від недосягнутого;
  • гнів, роздратування та конфлікти (причому ці прояви частіше переживаються всередині людиною, без реалізації назовні);
  • неминуча образа на інших та знецінення, неприйняття себе.

Часто Пацієнти з дискінезією жовчних ігнорують власні бажання та відчуття заради того, щоб задовольнити бажання інших, швидше вимушено, ніж від щирого серця. Демонструються скромність, чемність, обов'язковість. Експансивні та агресивні прагнення пригнічуються. 

Гнів, образа і заздрість не виявляються відкрито, а прямують проти себе, що призводить до спазм жовчного міхура та жовчовивідних шляхів.

Гіпокінетична дискінезія Характер - постійний тупий або ниючий біль. Погіршується відтік жовчі, відбувається переповнення жовчного міхура.

Порушення зустрічається в осіб за 40 із неврівноваженим характером. Відбувається часто через малорухливий спосіб життя і великі перерви між прийомами їжі.

Гіперкінетична дискінезія Характер - коліки, біль у правому підребер'ї, внаслідок затискання сфінктера жовчного міхура, що виводить.

Порушення часто зустрічається серед молодих, темпераментних та сухорлявих людей, які захоплюються гострими приправами.

Як лікувати психосоматику жовчного міхура



Насамперед необхідно проконсультуватися у Терапевта та пройти гастроентерологічне обстеження. Після отримання кваліфікованого діагнозу, у разі перебігу загострення та інших тяжких форм, пройти призначене консервативне лікування. У таких випадках техніки саморегуляції підвищать ефективність лікування та скоротять терміни одужання.

Як самостійно підвищити тонус жовчного міхура?

Поліпшити стан можна почавши працювати зі своїми емоціями і тим, як ви їх проживаєте в собі важкі негативні емоції. Освоїти та регулярно користуватися методами саморегуляції.

Методи та рекомендації 

Як позбутися психосоматики самостійно?

1.Кінестетичний. Навчиться випускати накопичене невдоволення, агресію, образу безпечними способами на сторонні предмети. Наприклад, боксерська груша чи подушка

- Дуже добре, якщо ви матимете можливість викричатися, помахати руками. 

- Можна зібрати старий, непотрібний керамічний посуд і знайти затишне місце, де його розбиватимете, переводячи на нього всю свою злість і образу. 

- Для системної, регулярної розрядки найкращими методами будуть пробіжки, плавання або тренажерний зал. Викладатись необхідно до втоми.

2.Ментальний. Ви повинні усвідомити всю шкоду від думок і станів, таких як злість, почуття образи, заздрість. Усвідомити, що це ваші небезпечні вороги, котрі живуть у нас, які з'їдають вас зсередини. У жодному разі не боріться і не пригнічуйте їх у собі*. Уникайте «переговорів» із нею чи «розплутування клубка» причин*. Просто відверніться від них. Знайдіть прояв Любові і Добра в навколишньому осбтанівці та в собі. Концентруйте свою увагу лише на добрі, ігноруйте своїх ворогів, все від чого вам ставало погано. Ви побачите, як з часом Любов і Прийняття стануть частиною вас, і ви відчуєте, як вам стане легше.

3.Навички саморегуляції. Ви зможете контролювати та розуміти свої стани, впливати на них та приводити в норму свій організм. До таких методик відноситься самогіпноз, аутотренінг, спеціальні медитативні практики. На перших етапах у освоєнні технік саморегуляції я зможу вам допомогти. Ми опрацюємо з вами ваші стани та причини їх виникнення. Допоможу підібрати більш підходящу вам методику і переконатися в її ефективності.

Психологічна допомога при лікуванні та мінімізації рецидивів захворювань, спричинених психосоматичними факторами.

Ви можете отримати безкоштовну консультацію у визначенні психосоматичної природи вашого захворювання та можливих методів, за допомогою яких ви покращите свої стани та зменшите ризик повторних захворювань. Я проводжу психотерапевтичні сеанси, в ході яких будуть опрацьовані причинно-наслідкові зв'язки ваших станів та установок, коригування їх до позитивних змін.

Ефективна робота над своїми станами дозволить вам знайти баланс та необхідні ресурси для побудови здорового, повноцінного життя з безмежною кількістю ресурсів та можливостей.

Дозволяйте собі виявляти емоції. Іноді злитися корисно, цією якістю природа нас наділила недаремно. Плачете, не стримуйте сліз, вони нам даровані творцем. Любіть себе. Але, не перетворюйтеся на егоїста, від якого все відвернуться.


Дописати коментар

Нові Старіші