Психосоматика захворювань надниркових залоз

Психосоматичні Причини захворювання надниркових залоз

Ця стаття доповнює матеріал: психосоматика ниркових захворювань.

Коротка довідка: Надниркові залози (лат. glandulae suprarenales) Ендокринні органи залоз, що знаходяться на верхній частині правої та лівої нирок. Ці органи відповідають за регуляцію обміну речовин та продукування гормонів. ..вікіпедія 

Стрес – це Основна причина, яка може призводити до «втоми» цього органу або інших збоїв у його роботі.

Є низка інших психоемоційних станів, таких як регулярне придушення волі, бажань. Обтяжуюча, залежна прихильність докладніше..

Методи для покращення роботи надниркових залоз

До основних методів належить:

  • Управління своїми страхами;
  • Спалення стресів;
  • Біопсихологія докладніше...



Це найбільш стресовий орган

Для психосоматики, надниркові залози є органом, який вивчається з підвищеною увагою, оскільки надниркові залози «приймають на себе стрес», утворюючи всім відомий адреналін – продукт страху. Збій цієї системи призводить до порушення обміну речовин, гормонального фону та всіх, пов'язаних з цими хворобами людини.

Як може виявлятися збій у роботі надниркових залоз.

Хронічний стрес і напруга може призвести до порушення вироблення кортизолу, що може знизити виробіток:

  • Занепад сил, відсутність енергії;
  • Зниженим артеріальним тиском;
  • Пігментації на шкірі;
  • Хворобливим сприйняттям до холоду або підвищеної температури (порушена терморегуляція);
  • Збої у місячних циклах у жінок, еректильна дисфункція у чоловіків.

Також збій може провокувати підвищений виробіток кортизолу з наявністю характерних симптомів:

  • Нетиповим для людини набором ваги, ожирінням шийного відділу;
  • Підвищенням артеріального тиску;

Слід розуміти, що ці симптоми можуть вказувати на інші захворювання або наслідки перенесених хвороб.

При зазначених симптомах, рекомендується звернутися до сімейного лікаря та пройти обстеження у ендокринолога, щоб розуміти характер ваших захворювань, та налаштувати ефективну роботу психорегуляційних методів, що використовуються в лікуванні психосоматичних хвороб.

Причини порушення роботи надниркових залоз з точки зору психосоматики

На першому місці є Стрес. Саме його регулярний вплив на людину згубно провокує надмірне вироблення адреналіну, який не може бути «витрачений». Стрес формується під вплив страху, який змушує людину постійно перебувати в напруженому стані.

Працюючи в компанії під тиском планів, вимог, контролю та демотивації (страху не впоратися) – людина не може позбутися стресу і перебуває в напруженому стані, лягаючи вночі спати і в такому ж стані прокидається, розуміючи, що сьогодні на роботі від нього чекають нових «рекордів», або він випадає з «групи відмінників і хорошистів».

Також провокують розвиток хвороб надниркових залоз:

  • Придушення волі та бажань;
  • Незадовільна прихильність (до людини чи матеріальна залежність);
  • Заздрість, жадібність, злість, які людина приховує у собі;
  • Меланхолія, коли людина вже нічого не хоче. Навіть виникаючі бажання, людина пригнічує аргументом: все одно це нічого не змінить, я все одно залишуся нещасним.

Методи виправлення

1. Навчитися керувати своїми страхами..

2. Розібратися у природі своїх стресів. Виключити токсичні джерела. А з іншими видами стресів, навчитися перетворювати їх на «паливо», яке згоряє в міру досягнення бажаного результату.

3. Спорт. «Дожигання» фізичним навантаженням «недопрацьованих» стресів через недосягнення поточних, поставлених цілей. Необхідно мати і досягати своїх «спортивних планок», наприклад, пробігти 5км, якщо до цього ви пробігли 4,5км. Після повного спалювання стресу ви досягнете гармонії Олімпійського спокою.

4. Розслаблення . Використовувати різні техніки для повного позбавлення напруги. Після спалювання стресу, розслаблятися виходить набагато легше. Зняти напругу є дуже важливим елементом у боротьбі з психосоматичними розладами. Не варто вдаватися до народних методів, таких як алкогольні напої або до синтетичних, органічних седативних препаратів. У разі надниркових залоз, ці речовини можуть погіршити ваш стан.
Хорошою практикою буде розслаблюючий масаж наприкінці напруженого дня.

5. Медитації у поєднанні з біопсихологічними техніками.

6. Опрацювання установок, що йдуть з дитинства та корекція їх на позитивні.

7. Зміна своїх оцінок, ставлення до себе та оточуючих.
- Працювати над зазначеними негативними психоемоційними проявами (див. вище)
- Припинити порівнювати себе з кимось. Полюбити себе та поважати своїм бажанням. Усвідомити, що, якщо у вас є законне бажання, ви гідні його здійснення, задіявши свій потенціал для його досягнення.

8. Афірмації. Практикувати афірмації з краще з самого ранку та перед сном. Також підтримувати себе протягом дня. Слід самим підібрати під себе короткі позитивні твердження, у які ви можете вірити. Уникати форми часу майбутнього, «не», і нав'язування хибних тверджень. Приклад простої афірмації: "Я люблю себе. Я здатна сама досягти бажаного (зараз, сьогодні,…)». Вечірні афірмації повинні містити установку на якість сну і ваші якісні зміни.

9. Відмова від міцного чаю та кави, перейти на мінімальне споживання м'ясних продуктів, залишивши критично важливі для вашого здоров'я. Любителям кави з різним ступенем залежності від напя, я рекомендую замінити споживання кави всередину на 30 хвилинний кавовий «арома-сеанс», задовольняючи ковтальні рефлекси чистою джерельною водою.

У багатьох людей, траплялося, що вранці поставлять чашку ароматної кави перед собою та захопившись роботою за комп'ютером, забували про напій. Але зізнаються майже всі, що запах кави давав їм звичний стан як після випитої чашки улюбленого напою.

10. Консультація у психолога допоможе розібратися в специфікі вашого запиту, вашої ситуації.
Психолог допоможе виявити глибинні, приховані страхи та установки, причини блокувань, які досить складно виявити та зняти самостійно, оскільки вони формувалися роками, ставши частиною вас.

Дописати коментар

Нові Старіші