Психосоматика травної системи ШКТ

Кожне третє звернення до лікаря з проблемами шлунково-кишкового тракту пов'язане з психосоматичними розладами.

За середніми оцінками наукових досліджень, не менше третини людей, що живуть на землі, схильні або вже мають хвороби ШКТ, пов'язані з психосоматичною природою, при цьому будь-які, не тільки стресові ситуації, а й навіть позитивні емоції, помітно впливають на роботу органів травлення.

Насправді, люди ще з давніх-давен помітили, як переживання людини впливають на її травлення і які хвороби, тому виникали.

Характеристика – «жовчна людина», еквівалентна, здебільшого, стану жовчовивідних функцій у цієї людини.

При стресі та сильних емоційних переживаннях шлунково-кишкового тракту гарантовано дає збій - Синдром подразненого кишківника, запори, гастрити, виразкова хвороба, запалення дванадцятипалої кишки, холецистит – як найвідоміші психосоматичні розлади та хвороби, пов'язані з впливом різних емоцій на людську хворобу. Такі порушення характеризуються як і психогенні розлади.

Тому гастроентерологія та психосоматика тісно пов'язані в рамках вивчення причин появи більшості збоїв роботи ШКТ. 

Вважається, що люди з підвищеною чутливістю та емоційно нестабільні, демонструють стійку схильність до регулярних розладів та хронічних захворювань органів травлення.

Життя людини починається з харчування, що дає необхідний матеріал для будівництва організму, якій росте. З початку формування системи ШКТ – виникають перші емоційні зв'язки, які мають різний рівень задоволеності доступності – прийняття – переробки - засвоєння і звільнення.

Кожен етап роботи системи харчування дитини пов'язаний із накладенням певних емоційних сценаріїв переживання, які з дорослішанням трансформуються в асоціації, не пов'язані з процесом травлення.

Кожен елемент у психосоматичного ланцюга ШКТ сигналізує про збій в системі задоволення внутрішніх потреб, пов'язаних із зовнішніми факторами. Психосоматика вивчає систематичність тих чи інших відчуттів/реакцій, формування певних асоціацій, які створюють певну матрицю сприйняття дорослої людини.

Запах, колір можуть формувати як виділення слини, і неприйняття, огиду, неприємні відчуття. 

Реакції на стрес як трансформовані асоціації закономірно впливають на всю або окремий елемент шлунково-кишкового тракту дорослої людини, так само, як і у немовляти. З тією відмінністю, у дорослої людини незадоволеність має більше відтінків та рівнів. Якщо дитина могла отримати стрес від того, що мати не дала молоко в очікуваний час. 

Ця людина, будучи вже дорослою, має більше причин для переживань: затримують зарплату, не пише кохану людину, не дзвонять із компанії, де проходила співбесіду. Здавалося б, реакції у немовляти і в дорослого різні, але призводять вони до гальмування роботи однієї й тієї групи органів.

У Психосоматиці визначення первинних дитячих травмуючих переживань допомагає знайти відповідь, чому у хворого є ті або інші хронічні захворювання ШКТ. І як коригуючи ту чи іншу базову реакцію унеможливити травмуючий вплив на той чи інший орган травлення у майбутньому.

Багато хто може знати з власних життєвих спостережень, навіть якщо така наука, як психоміметика, їм не знайома. Якщо людина живе серед людей, які цій людині не приємні, і в неї у лексиконі часто є слова: «не переварюю», «не переношу». Такі люди, закономірно, мають проблеми із системою ШКТ.

Неприйняття – виражає відторгнення, огиду, які беруть початок від неприйняття будь-яких видів їжі, які впливають на реакцію дитини і як наслідок на органи травного ланцюга.

На зорі формування науки Психосоматика, проводилося безліч експериментів, за участю тварин, які незмінно доводили те, що піддослідна особина реагує на зовнішнє роздратування/стреси, що призводить до харчового розладу ШКТ.

Кожен порядний і досвідчений гастроентеролог, разом із направленням на обстеження, дасть пацієнтові пораду – менше «нервуватись і переживати». Дана порада може прискорити одужання і зменшити кількість споживаних хімічних препаратів. У Фітотерапії, наприклад, м'ята часто входить у фіто-збори як заспокійливий компонент для лікування та профілактики шлунково-кишкового тракту.

Але всім відомо, що радити легше ніж, дотримуватися навіть найціннішої поради. Життя не дає людині перебувати у спокійному стані.

Психосоматика ставить завдання психологу терапевту виявити емоційні тригери, "шрами", які відповідають за реакцію того чи іншого органу травлення шлунково-кишкового тракту. Вибудувати для пацієнта стратегію корекції матриці сприйняття тим самим покращити якість життя цій людині, роблячи її здоровішою. Поміняти роботу, звільнити себе від токсичних людей тощо – такі методи частіше не працюють у реальній довгостроковій перспективі, швидше мають короткостроковий ефект «кокона». 

Практична психосоматика спрямовано корекцію глибинних установок, із якими необхідно працювати. Бо ховатися від усіх стресів у житті неможливо.

Які гастроентерологічні захворювання зможе лікувати психотерапевт, а саме психосоматичні розлади

Основними розладами належать такі порушення:

  • Харчових розладів (переїдання, голодування);
  • Виразка шлунка та гастрит, запалення дванадцятипалої кишки;
  • Розлади жовчовивідної системи, психосоматика образ (додати) ;
  • Розлади виділення, запори;
  • Синдром подразненого кишківника;
  • Діарея

Коли слід звертатися для лікування психосоматичного розладу ШКТ

  • Лікування у гастроентеролога приносить Вам короткочасний результат;
  • Є досвід, який показує, що після стресових ситуацій у вас виявляються порушення у шлунково-кишковому тракті. При цьому ви не можете контролювати чи впливати на свої стани, що провокують психосоматичні порушення роботи органів травлення;
  • Cпостерігаються симптоми пов'язані з порушенням роботи ШКТ

Як проходить лікування психосоматичних хвороб ШКТ

Своїм клієнтам я рекомендую пройти обстеження, яке призначить лікар гастроентеролог.

Результат обстеження вкаже точно на орган або їх групу, які потребують консервативного лікування під наглядом лікаря. Жодні знахарі, екстрасенси та народні цілителі не замінять сучасну кваліфіковану діагностику. Ми починаємо з вами роботу, коли ви маєте результати обстеження.

А) Якщо діагностика показала, що у вас є хронічна форма того чи іншого порушення. Ми можемо розпочати роботу з вашою психосоматикою і в більшості випадків консервативне лікування можна відкласти, якщо немає загрози загострення.

Б) Якщо діагностика показала, що у вас загострення в роботі органу шлунково-кишкового тракту, ви починаєте лікування, запропоноване вашим лікарем і паралельно ми з вами працюємо над психосоматичними зв'язками для локалізації стану та причин нових рецидивів вашого захворювання .

У ході нашої роботи ви можете скоротити терміни медикаментозного лікування та продовжити відновлювати своє здоров'я без препаратів.

В) Але у разі серйозних порушень лікування слід пройти повним призначеним курсом до значного поліпшення стану.

Під час нашої роботи вивчається психосоматика зв'язку вашого психопрофілю з вашою хворобою, далі ми працюємо з корекцією вашої матриці сприйняття, змінюючи ступінь впливу емоційних факторів на ваші проблемні органи.

Ви маєте завжди розуміти, що лікує організм себе сам

Лікарі, ліки, зміна сприйняття, програмування тощо – всього лише підштовхує організм до одужання.

Кожен розлад шлунково-кишкового тракту необхідно лікувати комплексно. Самолікування може спричинити серйозні ускладнення.

Є безліч захворювань шлунково-кишкового тракту, де психосоматика неочевидна.

Ці порушення, які провокуються чужорідними бактеріями та вірусами, пов'язані зі спадковістю, неправильним харчуванням. Якість продуктів, нові та випадкові відносини, домашні улюбленці також сильно впливають на стан вашої травної системи.

Нові Старіші