Постійна жага до знань або латентна прокрастинація

У наші дні, голова сучасної людини стає, як висловився Шерлок Холмс, забитим горищем всілякою інформацією. Необхідну інформацію знайти дуже складно. Проблема ускладнюється тим, що більшість інформації, яку можна знайти в мережі, є поверховою, без особливого поглиблення тематики. Вивчаючи необхідне питання, стикаєшся з тим, що 80% доступних матеріалів виявляються списаними один у одного.

Ця стаття присвячена прихованій прокрастинації, що виявляється серед освічених людей, які, часто, прикриваючись вагомими мотивами, несвідомо приховують глибокі розлади особистості.

Я не складаю досягнення системи освіти на інквізиторське багаття. Знання, духовні пізнання, потяг до цього – це найдорожче, що має людство.

Кожне знання, як і насіння, має давати сходи.

Дуже красиво виглядають сосни, які проросли на морських скелях. Такі сосни в десятки разів живуть довше, на відміну від їхніх родичів, які ростуть на м'якій землі у наших лісах.

Знання з перших вуст чи чиїсь думки переписане кимось, неважливо. Важливо, чи дасть знання сходи чи ні.

Переписаний студентський реферат з філософії може випадково потрапити на очі дівчині і врятувати її від суїциду. На відміну від горе-підприємця, якому не допомагає стати акулою бізнесу вже прочитана 101 книга, навіть за підписом автора.

Користь від інформації – це результат її «засвоєння», а саме, матеріалізація ваших бажань чи духовних трансформацій.

Олександр зайнявся духовною йогою, в матеріальному житті він став здоровішим, позбувся низки внутрішніх хвороб психосоматичної природи, в тому числі. Він змінив себе, привніс у своє життя нових людей, його зусилля зробити світ кращим, стали масштабованими (задуману активність він реалізує тепер понад 2 роки у всіх містах, де знаходяться його нові друзі).

Також, ідеальним прикладом може стати приклад із життя Владислава.

Хлопець мріяв змінити сферу діяльності, пішов на курси Веб дизайну, через півроку він заробив на дизайні Сайтів стільки, що зміг покрити витрати за навчання і став заробляти більше, ніж на колишній нелюбійній роботі. Він став щасливішим не через зарплату, він став щасливішим, бо займався цікавою справою. І саме це давало свої плоди.

Олена до своїх 35 років котилася вниз, слідом за своїм, уже не коханим чоловіком, що випиває, схильний зливати весь свій негатив на ній і на сина. Прочитала тоненьку книгу Ог Мандіго «Ключ на краще життя», її першу в житті книгу, прочитану від кірки до кірки. За 7 місяців вона кардинально змінила своє життя, відкривши в місті своє ательє з ремонту брендового одягу. Вдалося їй це зробити без «гроша в кишені», але з іскрою в душі.

Ось приклади, які демонструють користь нових та мотивуючих знань.

А коли споживання інформації стає зловживанням?

Якщо за рік, ви не зрушили з місця або вкотре змінили напрямок своїх зусиль, але продовжуєте тягтися за новою книгою чи переглядом чергового ролика в ютуб «як змінити себе чи життя». Ознаки «зловживання» очевидні.

У таких випадках вам потрібно поставити собі запитання: «Де мої знання, раніше набуті? Чи вони мені допомогли і якщо ні, то чому? А якщо допомогли раніше, то чому я їх зараз не використовую?

Іноді людина видихається, їй потрібна «дозаправка» і вона потребує мотиваторів та додаткової інформації, яка потрібна в ході реалізації.

Але «дозаправка в тому ж аеропорту», з якого ваш літак ще не вилетів, викличе багато питань до його «головного пілота». Чи не правда?

Почуття провини, страху та хронічна депресія заховані, але вони є.

Через відсутність дій, що не призводять до бажаних результатів, наша свідомість у глибинах своїх говорить нам, що Ви не робите те, що слід. Але, як виявляється, легко закрити цьому голосу «очі», відповідаючи йому, що вам необхідно добрати знання, яких вам не вистачає. Купівля/завантаження нової книги, запис на тренінг, заспокоює свідомість і Вас. Але це все-таки прокрастинація, що має природу мотивів перфекціоніста і ваша підсвідомість знає про це. Адже читаючи 10 або 101-шу книгу, ви не зробили жодного кроку до свого успіху (а слід зробити вже «1000»).

Розлади, в яких простежується дана прокрастинація*:

  • Дитячі травми, фрустрація, деформована самооцінка;
  • Перфекціонізм;
  • Тривожні стани, панічні атаки;
  • Хронічні депресії;
  • Синдром невдахи;
  • Порушення когнітивних функцій.

Найкращим способом прояснити ситуацію буде розмова з консультантом. Ви зможете отримати відповіді на більшість своїх питань. Також, ви зможете знайти мотиватори, які будуть вами рухати 16 годин на добу. Понеділок стане для Вас улюбленим днем, ви чекатимете його вже з п'ятниці у фазі активного, здорового відпочинку)))

Рецепт «зараз»

Буває так, що я сам опиняюся у складній ситуації або на роздоріжжі (на жаль, не буває в житті без цього). З'являється нова проблема, немає сил і впевненості досягти бажаного.

Я привчив себе брати до рук свою «біблію».  Звертаюся до свого цінного досягнення,   до своїх перевірених опрацьованих записів щоденника-конспекту.

Впевнений, що у вас це є.

Тільки цей «щоденник-конспект» необхідно регулярно перечитувати, редагувати, доповнювати корисними зауваженнями, кожний ваш запис повинен бути пов'язаний з вашими діями. Щоденник не повинен наповнюватися одними вашими думками та чужими ідеями. Він повинен відображати результат ваших дій, спроб, помилок і досягнень (навіть невеликих).

Цей рецепт не містить жодного секретного інгредієнта.

Якщо у вас виникнуть питання, звертайтеся, я обов'язково вам відповім. Ви можете пройти зі мною ознайомчий сеанс (без оплати), на якому отримаєте більшу частину відповіді на ваші питання.

* - У цій статті я не став розвивати тему психологічних розладів, а лише спонукав читача, у якого є складність з використанням накопичених знань, зробити їх ревізію і постаратися без психолога розібратися в проблемі, яку людина намагається не помічати . 

Дописати коментар

Нові Старіші