Психосоматика пітливості

Психосоматичні прояви пітливості

Як емоції можуть провокувати збої механізму терморегуляції?

Які емоції та стани викликають пітливість

Як впоратися з пітливістю

Емоційна та терморегулююча причина пітливості взаємопов'язані, тому працюючи з психологічними факторами, ми можемо вплинути на ступінь прояву пітливості, застосовуючи техніки зміни емоційних станів:

  • Діагностика проявів стресу, страхів, депресій;
  • Робота над емоційними станами та установками;
  • Загальні заходи щодо зниження негативних впливів. докладніше..

Психосоматика пітливості, чому з'являється цей розлад

Про що говорить пітливість

Потливість є відображенням страхів та побоювань, внутрішніх комплексів. Тягар на душі, з необхідністю щось приховувати.

Потливість може говорити про залежність від чужої думки та пов'язаного з цим хронічного переживання та тривожності.

Якщо запах поту став різкішим, це може означати, що людина зараз переживає неприйняття себе.

Як визначити, що пітливість має психосоматичний характер?

Ознаки психосоматичної пітливості

  • Піт виступає раптово, без видимих причин, температура повітря не висока, немає інтенсивних фізичних навантажень.
  • З'явився запах поту різкіший і неприємніший, ніж зазвичай.

Додаткові симптоми, пов'язані з порушеннями

  • Зниження концентрації уваги;
  • Сонливість і млявість;
  • Знижений тиск АТ.

Приклади емоційної пітливості

Молода людина сидить на іспиті в прохолодній аудиторії, але вона сильно потіє.

Дівчина на другому побаченні дозволила хлопцю взяти свою руку і не відпускати її. На жаль, її долоні стали сильно потіти.

Ці випадки демонструють емоційну природу пітливості.

Якщо студент на наступному іспиті, з легшими завданнями не потів. Або дівчина на всіх наступних побаченнях більше не скаржилася на сильно вологі долоні, то в обох випадках немає необхідності розглядати їхні реакції як порушення.

Якщо в обох такі випадки відбуваються регулярно, а з фізіологією все гаразд, це може означати, що це вже є розлад і необхідно з ним працювати.

Психосоматика пітливості означає виключення фізіологічних порушень, таких як гіпергідроз, гормональні порушення, інфекції та інші внутрішні захворювання, що порушують терморегуляцію організму, роботу залоз.

Основні причини емоційної пітливості

  • Стресова ситуація, страхи;
  • Нервовість і дратівливість у конфліктних ситуаціях;
  • Тривожні стани;
  • Підвищена сприйнятливість у жінок через гормональні зміни (вагітність, клімакс, місячні цикли);
  • Панічні атаки.

Рекомендується проблему пітливості розглядати комплексно і, в жодному разі, не поспішати її вирішувати кардинальними методами (видалення залоз, ботокс ін'єкції).

Спадковість, порушення гормонального фону, перенесені та хронічні захворювання впливають на збій системи терморегуляції. А емоції можуть провокувати загострення. Пітливість у таких випадках буде результатом збою роботи внутрішніх систем, а не як окремим психосоматичним порушенням.

Тому слід пройти серйозне обстеження в тому числі в ендокринолога. Наявність повної картини порушень дозволить побудувати правильну роботу з корекції емоційних станів та установок.

Якщо буде призначено лікування під наглядом лікаря, емоційна терапія позитивно впливатиме на ефективність консервативного лікування. Прискорить курс одужання, зменшить кількість застосовуваних препаратів, зменшить ризик побічних дій.

Як позбутися пітливості

Чи можливо самостійно позбутися психосоматичної пітливості?

Якщо у вас відзначаються епізодичні прояви пітливості, при вході в кабінет директора або в інших стресових ситуаціях – Так. Ви зможете змінити своє ставлення до своїх установок та зменшіть до мінімуму свою пітливість у періоди хвилювання.

Якщо пітливість має всі ознаки психосоматики, але ситуації не контролюються, постійно змінюються. А також, виникають складнощі з опрацюванням емоційних установок, тоді краще звернутися спочатку до психолога, а далі ви зможете самостійно тримати ситуацію під контролем.

Загальні рекомендації

для контролю та опрацювання емоційних станів, що провокують пітливість

  • Намагатися змінити свої реакції на стресові ситуації, страхи та тривоги;
  • Змінити ставлення до себе, позбутися непотрібних комлесів;
  • Зменшити свою залежність від інших людей. Розвивати гармонійні взаємини з людьми;
  • Виробити стійкість до емоційних навантажень.

Для роботи з наведеними вище пунктами будуть ефективні:

Медитація, самогіпноз для діагностики причин. Визначати і краще візуалізувати джерела стресу та страху, тривог та роздратування. Розібратися в причині, побачити зворотний бік медалі. Там, де є проблема, є її вирішення.

Аутотренінги, медитація підійдуть для опрацювання своїх станів та установок.

Аутотренігові тренування ефективні для роботи з чітко визначеними завданнями змінити один стан на інший, так само можна працювати з установками.

Займаючись цими практиками, необхідно фокусуватися на любові та гармонії до інших людей.

Виходячи «назовні», спілкуючись з людьми, не боятися конфліктів, не провокувати їх, навчитися гарно виходити зі складних ситуацій, не закриваючись своїй оболонці, залишаючись у контакті, утримуючи комунікацію у позитивному руслі.

Навчитися тримати свої кордони, не порушуючи чужих.

Дуже корисною буде регулярна участь у командних іграх.

Теніс, бадмінтон, баскетбол, футбол, волейбол, поло – ці ігри допоможуть частіше виходити «назовні». Ігри, які дозволяють відкриту і рівну взаємодію злюдьми. Ви навчитеся краще відчувати інших, легше переживати поразку та отримувати задоволення від самої гри та взаємодії. Розвинете впевненість у собі.

Краще вибирати таку гру, де ви точно зможете відпрацювати необхідні навички, без образ на інших гравців, які грають краще за вас.

Також виключати зі свого життя джерела стресу, змінити вже не у ваших силах або не слід.

  • Робота, на якій ви втрачаєте більше ніж отримуєте натомість, де спроби покращити своє становище не дають позитивних результатів.
  • Друзі та приятелі, які тягнуть вас у конфліктні ситуації. Після взаємини з якими вам погано, але змінити правила гри з ними ви не можете.
  • Батьки та інші родичі. Якщо не стоїть питання життя, відмовитися від регулярних взаємодій, які призводять лише до переживань та стресів, причому з обох сторін;
  • Інші джерела стресів, вплив яких ви не можете звести до мінімуму.

Але варто дуже обережно відсікати стресори зі свого життя. Так як це крайній засіб. Не варто нагороджувати статусом «токсичний» все і всіх, хто викликає у вас невдоволення.

Також, слід дотримуватися режиму дня та здорового харчування

Знайдіть заняття, на які ви можете відволіктися в період сильних емоційних та розумових навантажень, отримуючи емоційне розвантаження (малювання на листку, споглядання рослини або рибок в акваріумі ...). До цього пункту можна додати практику Аутотренінгу. Ви можете знайти можливість відключатися на цей короткий час до 15 хвилин. Ви будете відпочилими і бадьорими.

Якщо вам знадобиться допомога, з'являться питання щодо виявлення своїх емоційних станів та методів їх опрацювання. Ви зацікавитеся методами регуляції та саморегуляції, захочете освоїти відповідні для вас методи – звертайтеся, я допоможу розібратися вам на пробному сеансі.

Дописати коментар

Нові Старіші