Психосоматика запорів

Багато хто помічав, як радісно бігає по хаті кошеня або щеня після того, як успішно сходив до туалету. Це ціле свято. Також батьки дитини радіють першим «газикам» і, тим більше, першому вдалому звільненню.

До 50% запорів – це психосоматика

Запори є одним із поширених фізіологічних розладів, причому перелік захворювань, що викликають цей розлад досить великий. Але, статистика показала, що більше 50% звернень зі скаргами на запори я є психосоматичними порушеннями і гастроентерологічного лікування пацієнти не потребують.

Спровокувати запор, як і діарею, може очікування значних подій у житті людини або майбутніх важливих справ.

У разі запору, типовим наслідком психосоматики є гидливе ставлення до громадських туалетів. А також досить часто зустрічається «Гостьовий синдром», коли людина, яка перебуває в гостях, відчуває певний комлекс «гравця на чужому полі», соромлячись, що про його «звільнення» почують господарі будинку. Буває, що гість страждає від цього тижнями, запускаючи процес інтоксикації організму.

Перед тим як шукати в Глибинах своєї свідомості психосоматичні причини запору, слід проаналізувати найочевидніші.

1) Невелике та нерегулярне споживання чистої питної води протягом дня (середня норма 1,5 – 2 літри на день).

Якщо на вулиці холодно чи дощ і нам не хочеться пити так, як у спекотний літній день, це не привід ігнорувати рекомендацію щодо норм споживання води.

.

Нерідко люди малих габаритів вважають, що їм не треба випивати 2 літри як двометровим хлопцям. У результаті вони не випивають і півлітра чистої води на добу, викликаючи цілий ланцюжок збоїв роботи організму.

2) Невелика чи повна відсутність овочів у щоденному раціоні, недостатнє споживання клітковини.

3) Також, надмірне споживання сухофруктів та горіхів, бобових призводить до запорів.

4) Малорухливий, сидячий спосіб життя.

Які все ж таки Психосоматичні причини запускають такий неприйнятний розлад для здорової людини?

Сліди дитинства

Батьки квапили дитину, навіть лаяли за те, що дитина так довго сидить на горщику. Тим самим домагаючись зворотного результату. Також батьки часто лякають дітей різними страшними хворобами, якщо дитина довго сидітиме, що також вживляє в дитину одні негативні думки, пов'язані з процесом дефекації.

Покарання дитини за те, що вона не дотерпіла до горщика. Запускаються механізми підвищеного контролю та стримування, які згодом стають природним станом дорослої людини.

Також дитину змушують перед виходом із дому «Обов'язково» сходити до туалету. Цей сильний тиск на психіку дитини запускає низку психологічних проблем та установок. "Я не хочу на вулицю, не хочу до дітей на майданчик", тому що дитина повинна спочатку помучитися на горщику. Дитина, яка дорослішає, розуміє, що в туалет за межами будинку - табу, відповідно дорослий має негативну «гостьову» установку, згадувану раніше.

Стресові ситуації, такі як часта зміна дитсадка або пізнього зарахована, досить дорослих дітей. Часті переїзди батьків, розлучення.

Інші психологічні фактори, що призводять до запорів

Підвищена ретельність у питаннях чистоти та особистої гігієни, призводять до порушень виділення у подорожах, відрядженнях та інших тривалих заходах поза домом та іншими звичними місцями.

Лежачі хворі, змушені користуватися судном. Природно, що дана делікатна процедура стає запобіжним заходом, змушуючи людину терпіти довгий час.

Страх повторення хворобливих відчуттів (навіть якщо вони переживалися в далекому минулому) при геморої або при наявності тріщин, змушують людей зайвий раз стримувати позиви.

Психологічні стани та розлади – супутники запорів

Депресивні стани, пригнічують роботу всього організму і моторику кишечника. Передбачає зниження фізичної активності організму.

Педантичність, в основі своїй передбачає стримування, придушення всіх поривів та позивів, які порушують заздалегідь встановлений порядок та розпорядок.

Стресові ситуації (дуже часто предметом стресів є страх позбутися чогось, оплата рахунків, виплата великих сум, необхідність різної фінансової чи майнової участі у різних заходах).

Узагальнена характеристика людей, схильних до запорів

Ощадність і скупість, дріб'язковість Сліди дитинства Батьки змушували ділитися іграшками з братами та сестрами. Пригнічували почуття власності. На противагу, дитина включала режим захисту. На жаль, закладені захисні механізми в дітях досить легко запускають такі властивості як жадібність. Страх втратити щось Неможливість розлучитися з думками, навіть тими, що призводять до страждань. Таким людям шкода позбавитися рубища страждальця.

Впертість Люди досить вперті, важко розлучаються з відчуттям своєї правоти або іншою життєвою позицією.

Замкнутість, тримати все в собі і при собі.

Люди схильні до самокопання , а також люди, які відчувають вічну тривогу перед вибором, у страху зробити невірний вибір.

Як зрозуміти, що запори є наслідком психосоматичних розладів

- Людина не має захворювань шлунково-кишкового тракту, регулярно або нещодавно проходила обстеження, яке не підтвердило будь-яких захворювань.

- Запор з'являється після стресових ситуацій, переживань або були зафіксовані закономірності - події, що впливають на успішність дефекації.

- Якщо в домашніх умовах без зусиль людина звільняється, а в офісі або в інших громадських місцях трапляється запор.

Як позбавитися від запору, якщо причина криється в психосоматиці

Важливо. Самолікування запорів, як і інших розладів шлунково-кишкового тракту, застосування різних методик саморегуляції без наявності свідоцтва гастроентеролога про відсутність соматичних захворювань може призвести до посилення захворювання, якщо таке є у людини.

За наявності захворювання, особливо при фазі загострення, необхідно розпочати консервативне лікування під наглядом гастроентеролога.

Мінімізація емоційних факторів, що провокують запори

Ментальні установки

-Акт звільнення має стати не менш важливою процедурою за своєю значимістю, як і прийом їжі.

-Щоразу, думайте про те, що, віддаючи (відпускаючи) від себе будь-що, ви звільняєте місце для нового, кращого чи бажаного. Робіть це з вдячністю, адже це – ланцюжок механізму, створеного природою, світобудовою.

-Необхідно очистити образ цього акта у своїй свідомості. Він має стати законним, нормальним, корисним, невід'ємною частиною нашого життя.

-Під час акту, людина може занурюватися в стан безтурботності і думати тільки про заспокійливі речі.

Григорій Д. один із більшості опитаних розповів, що йому допомогла практика «я в таємному будиночку». Ця техніка допомагає максимально розслабитися, відволіктися від самого акту, а також попередньої та навколишньої обстановки (темпів робочого дня, конфліктів, невирішених завдань). Її суть у тому, що людина вибирає найбажаніше і затишне місце на планеті і будує для себе там будинок, який захоче, з найкращим і затишним туалетом, в якому його ніхто не потурбує.Багато хто робить вікна на тихий безлюдний сад, деякі на море, гори чи ліс. Навіть якщо почнеться апокаліпсис, місце, де збудовано будинок – недосяжно. Така візуалізація допомагає впоратися з більшістю емоційних станів, які провокують запори.

Робота над покращенням станів

-Намагатися позитивно думати і менше перейматися минулим і втраченим.

-Негативні думки, що виникають у вас, розглядати як токсичне сміття, яке заповнює вас і ваше життя.

-Бути мудрішими і готовими розлучитися. Позбавлятися страхів майбутніх втрат.

-Привчати себе позбавлятися непотрібного: «Звільняючись, я отримую можливість прийняти щось нове, свіже, те, чого я хочу і чого прагну».

-Викорінювати шляхом заміни старі переконання, установки, які заважають змінювати життя на краще на нові установки, які стануть «магнітом», що притягує центр ваших думок.

Якщо вам буде потрібна допомога

в освоєнні методик саморегуляції і вам буде складно самостійно оцінити ступінь впливу ваших установок, психологічних особливостей або розладів - психологічна допомога стане оптимальним шляхом вирішення вашої проблеми. Залежно від ваших запитів та стану, Ви на безкоштовній консультації, отримаєте рекомендації щодо вибору та оволодіння методами саморегуляції.

Загальні рекомендації

Харчування

Регулярне харчування з перервами не більше 5-6 годин, споживання протягом дня 1,5 - 2літри. Прості малокомпонентні страви із свіжих продуктів. Рекомендується відмовитися від прожарювання продуктів на будь-яких жирах та оліях. Включати в раціон продукти, що містять клітковину. У каші та смузі додавайте висівки. Намагаєтеся виключити жирне, газоване, гостре; звести до мінімуму споживання спиртних напоїв. Починайте нову дієту тільки зі схвалення сімейного лікаря або гастроентеролога.

Режим

Намагатися дотримуватися здорового режиму відпочинку, харчування та фізичних навантажень.

Дуже важливо, для дорослої людини спати не менше 7 годин на добу. Але краще дозволити собі виділяти 30 – 45 хвилин на день, для відновлення життєвих сил. Навіть якщо не спати, то хоча б перебувати в підлозі сидячому положенні із заплющеними очима або просто розфокусовано дивитися в далечінь.

Привчити себе до ранкового звільнення відразу після пробудження або вправ. Рекомендується випити повільними ковтками чистої негазованої води кімнатної температури (експериментування з різними добавками і температурою води, краще погодити з гастроентерологом).

Фізичні навантаження

Регулярні фізичні навантаження позитивно впливають на моторику кишківника.

Годинна прогулянка з ранку або після роботи дуже позитивно впливає як на балансування стану організму, також знімає емоційну напругу, що накопичилися.

Хорошою практикою має стати прийом контрастного душу після робочого дня. Ця процедура буде в ідеальному тандемі із регулярними тренуваннями. Будь-яке фізичне навантаження нейтралізує емоційну напругу, знімає депресивні стани.

Прийняти себе

Полюбіть всесвіт і все, що він містить у собі, полюбіть себе в ньому. Полюбіть своє тіло.

Дописати коментар

Нові Старіші