У всьому завжди є свої плюси і самотність не виняток.
Для кого і в чому будуть плюси від самотності
Тим, хто почав змінювати своє життя, це найкращий старт все почати з чистого аркуша;
Людям, які розпочали нові проекти;
Людям, які втомилися від конфліктних відносин.
Самотність як етап формування сильної особистості. Це хороший шлях підвищити свою самооцінку і зміцнити незалежність, підвищуючи свою самостійність як емоційну, так і фінансову.
Почати нове життя не означає почати все заново за старим сценарієм (наприклад, відразу шукати нового партнера, бігти влаштовуватися на нову роботу).
Найпоширеніша помилка - це починати нове життя зі страхом у душі.
Люди не встигаючи переварити, проаналізувати своє минуле життя, намагаються швидше заповнити його іншим. Здійснюючи це, людина часто неусвідомлено слідує закладеному сценарію.
Самотність – це найкращий друг і порадник. Ви починаєте змінювати наповнювати своє життя новим, тільки тоді, коли приберете непотрібне зі своєї свідомості. Самотність – це ваша стартова позиція для нового життя. Хапаючись за нові відносини, ви навіть не встигнете усвідомити, що продовжуєте крутитись у порочному колі.
У ці періоди самотність вам дає величезний простір для того, на що у вас не було раніше часу.Що вам дасть самотність і з чого найкраще почати.
Час. У вас з'явиться час, це найважливіший бонус самотності.
Медитація. Почніть медитувати. Відчистіть свій розум. Усвідомте те, що зараз вам необхідно навести лад у собі. Вам слід навчитися прибирати все зайве зі своєї голови. Так ви зможете підготувати чистий лист для нового життя.
Тренування. Дуже корисним гармонійним комплексом до медитацій будуть фітнес тренування, асани або інші фізичні навантаження, які оздоровлять ваше тіло. Здорове тіло живитиме вашу голову та душу.
Коучинг. Проведіть коучинг. Якщо ви цінуєте час і є невпевненість у своїх силах, отримаєте консультацію у психолога, який спеціалізується на коучінгу (цей фахівець, допоможе вам усвідомити свої справжні цілі та вибудувати план їх досягнення, а також підтримає в реалізації ).
Якщо ви почнете робити ці кроки, повірте, самотність перестане вас обтяжувати.
Реалізація
Найцікавіше в житті (після створення дітей) це знаходити та реалізовувати свої ідеї, просувати свої дітища, отримувати найцінніші дивіденди у вигляді внутрішньої задоволеності «Я зробив це!!!».
Не важливо, продати дорого будиночок розвалюху у селі своїх прабабусь та збудувати новий будинок. Або відкрити власний салон краси. Почати викладати мови програмування. Створити прибутковий інтернет-магазин, або «Лігу педальних лицарів». Написати книгу чи картину. Все це наші дітища, які створюють наше життя повним і наповнюють його змістом. Ті, хто має цей сенс, не перестаючи рухатися до своєї мети, ніколи не будуть невдахом.
Самотність – це ідеальний шанс і старт, почати щось своє. У вас з'являється час не тільки для аналізу та планування (на які, в даному пункті, я не рекомендував би приділяти більше 20% активного часу).
Діяти! 80% часу, який у вас з'явився в період самотності, ви витрачатимете на реалізацію, а не обмірковування та сумніви.
Можу припустити, що коли людина читає цю статтю, вона вже швидше за все витратила дуже багато часу на пошук, обмірковування своїх проектів та ідей.
Порада, якщо ви не наближаєтеся до своєї мети. Зверніться до коучера, який вам допоможе провести аналіз ваших задумів, і помилок, якщо ви вже пробували щось зробити, він допоможе вам визначити ваші цілі і вибудувати завдання, виконання яких вам дозволить прокричати з радісним підстрибом «Я зробив це!!! ». Читайте також: «Який коучер вам допоможе».
Для тих, хто втомився від конфліктних відносин або вже залишився самотнім.
Самотність вам не ворог. Воно вам дасть передих від відносин, які руйнували гармонію вашого життя.
Можливо, вам варто просто зробити паузу і побути на самоті для того, щоб подумати, чому ви знову залишаєтеся одні. Розібратися в справжніх причинах конфліктів та розлучень. Немає сенсу йти на зустріч новим конфліктам, не розуміючи справжньої природи їхнього виникнення. Якщо вам потрібна допомога розібратися, психологічна допомога буде гарною підмогою. Психолог допоможе визначити ваші глибинні установки, травми дитинства, які впливають на вас та ваші життєві сценарії.
У яких випадках самотність все ж таки протипоказана
- Спадкова схильність до таких захворювань як шизофренія;
- Інші, прогресуючі психологічні захворювання та розлади;
- Людям, які не можуть перебувати поодинці більше доби. У таких випадках вони можуть пройти курс для зміни своїх установок та страхів, а також додаткової підтримки.
Якщо вам самотньо в шумній компанії близьких людей, запитайте себе:
- Мені цікаво з цими людьми?
- що я хочу зараз, зараз?
- що я відчуваю (крім самотності та нудьги)?
Можливо, у цій компанії немає людини з ким ви можете бути самим собою або виговоритись. Вас не заряджає ця ситуація, а навпаки забирає енергію.
Зробіть висновки, але не відмовляйтеся одразу від цього суспільства. Можливо, вам буде достатньо, завести правило записувати питання і намагатися відповісти на них (що викликає почуття самотності).
Якщо ж не виходить отримати відповіді, поговоріть про це з найближчою людиною в цій компанії. Якщо такого немає, тоді не ризикуйте і порадьтеся з тим, кому ви довіряєте на або отримаєте консультацію у психолога.
Всього вам найкращого, пам'ятайте, що більшість великих творінь було створено на самоті.